MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi, üreticilerin ihtiyaç duyduğu çalışmaları bir bir hayata geçiriyor. Bu kapsamda Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerince, Turgutlu ilçesine bağlı Akçapınar Mahallesi’nde 20 ton kapasiteli taral doldurma tesisi yapılarak, üreticilerin kullanımına sunuldu. Tarımsal üretimde ilaçlama faaliyetlerinin ürünün sağlıklı bir şekilde gelişmesi için oldukça önemli olduğu belirtilirken, üreticilerin ilaçlama yapacakları zaman, makineleri için gerekli olan suyu kurulan taral doldurma tesisinden ücretsiz olarak doldurup tarlalarına ulaştırabilecekleri ifade edildi. Tesisin çiftçiye ilaçlama zamanında büyük fayda sağlayacağını ifade eden Mahalle Muhtarı Ekrem Hayri Türk, Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.
Related Posts
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa İstanbul BIST 100 endeksi açılışta dünkü kapanışa göre 14,43 puan ve yüzde 0,13 artarak 10.754,37 puandan cuma güne giriş yaptı. Hem bankacılık endeksi hem de holding endeksi yükseliş gösterdi. Turizm sektör endekslerinden en çok kazandıran …
Petrol kaç dolar oldu! İşte son fiyatları…
Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 83,81 dolardan işlem görüyor.
Bakan Işıkhan: Aile hekimlerinin reçete edebildiği ilaçların sayısını artırıyoruz
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, aile hekimlerinin raporlu reçete edebildiği ilaç sayısını 1858’e çıkardıklarını ve hangi ilaçların bu kapsamda olduğuna ilişkin vatandaşlara bilgilendirme mesajları göndereceklerini bildirdi.