Şenay Düdek çok kızdı: Vefa yok

Türk müziğinin önemli bestecileri arasında yer alan Atilla Özdemiroğlu’nun vefatının ardından 8 yıl geçti. Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliğinin (MESAM) 8 yıl boyunca başkanlığını üstlenen usta müzisyen, çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiğinde 73 yaşındaydı. “En İyi Film Müziği” dalında yedi defa Altın Portakal ödülünün sahibi oldu, 2020’de yayımlanan “Attila Özdemiroğlu Besteleri” adlı saygı albümünde, Sezen Aksu, Teoman, Nükhet Duru, Mehmet Erdem, Koray Avcı, Cem Adrian, Niran Ünsal, Kenan Doğulu, Ceylan Ertem, Halil Sezai, Işın Karaca ve Fettah Can gibi önemli isimleri buluşturdu. Türkiye’nin ilk yapım şirketi ŞAT’ı Yurdatapan ile kurdu. Ancak mezarı başında yapılan anma törenine az sayıda insanın katılmasını ve sanat dünyasından birçok yakın dostunun orada bulunmamasını, gazeteci Şenay Düdek eleştirdi. Düdek şunları söyledi:

“ŞÖHRETLİYSEN,YAŞADIĞIN SÜRECE DEĞERİN GEÇERLİ BU YALAN DÜNYADA! Besteleri; Onun müziğe olan tutkusunu paylaşma biçimiydi! 200’ü aşkın şarkı,100’e yakın film müziği ve müzikalin yanı sıra, binlerce reklam müziğiyle hayatımızda yer alan çok büyük bir MÜZİK ADAMIYDI! 20 Nisan 2016 onun ölüm yıl dönümüydü! Atilla Özdemiroğlu’ndan söz ediyorum! Tüm ünlüler gibi o da çok çabuk unutuldu! İYİ Kİ sevgili Ünal abim(Uzun) var!

Lobby iletişim ve etkinlik danışmanlığının kurucusu ve sahibi! Hoş şimdi oğlu, kızı ve gelini işin başında! Sanat dünyası için çok önemli bir isim Ünal Uzun! Ünlü isimler, ölen yakınları için mezar o bulur! İyi bir hafızdır! Anma günlerinde okur! Unuttuğu yoktur! Aslında YARBAY EMEKLİSİ! Neyse bir avuç insan toplanıp, anmış! Her Ramazan’da da zaten birlikte 40-50 kabir ziyareti yaparız! ALLAH KABUL EYSİN! Ben de buradan o çok değerli dev sanatçıyı, dev Müzik adamı’nı hatırlatmak ve anmak istedim! ”Nur içinde yatsın!”

Hala dilden dile dolaşan besteleri ve çeşitli ödüllerle taçlanan film ve tiyatro müzikleriyle, ölümsüz sanatçılar arasında tabi ki!

Mekânı cennet olsun…O gün anan bir avuç insan atasında, kimler mi varmış? Oğlu, Sinan Özdemiroğlu
Melike Demirağ, yine çocukları; Yaprak ve Sarp Özdemiroğlu, son eşi Hepgül Özdemiroğlu ve 2 kızı
MESAM Başkanı Recep Ergül ve yardımcısı Selim Çaldıran ve bazı YK üyeleri!

Sezen Aksu’nun eski eşi Ahmet Utlu, sanatçı dostu “Altın Güvercin”i ülkemize kazandıran Ali Rıza Türker, Murat Evgin ve Sümer Ezgü! Sağ olsunlar!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir